IF Hagen
IF Hagen - Orientering - Tävlingsprogram
Visa alla tävlingar i år Logga in i Eventor
10 senaste tävlingarna
Datum Arrangör Tävling KM Anm./Res. Övrigt
2018-03-30 Ryda SK Kortfredan, Five-O, #2   X Klubbmästerskap. Tävlingsvärd: Maria Bogren
2018-03-31 Främmestads IK Öjetrampen, Five-O, #3   X Tävlingsvärd: Ellen Larsson
2018-04-01 Uddevalla OK Bohuslunken, Five-O, #4   X Tävlingsvärd: Familjen Hedman
2018-04-02 Trollhättans SOK Vikingaträffen, Five-O, #5   X Tävlingsvärd: Uno Magnusson och Eva Rabe
2018-04-08 Gudhems IF Gudhems vårtävling   X Västgötatoppen Tävlingsvärd: Familjen Stomberg
2018-04-13 Rävetofta OK Swedish League, #2, sprint (WRE), med Citadellsspr   X
2018-04-14 Falköpings AIK OK Ostlöpet   X Tävlingsvärd: Pär och Kerstin Larsson
2018-04-14 Rävetofta OK Swedish League, #3, lång (WRE), med Klåverödsdubbe   X
2018-04-15 OK Tranan Traneträffen   X Tävlingsvärd: Tommy Westerberg
2018-04-15 Rävetofta OK Swedish League, #4, medel (WRE), med Klåverödsdubb   X
Kommande tävlingar
2018-04-20 IK Hakarpspojkarna SM, natt med Swedish League, #5 2018-04-08
2018-04-21 IF Hagen Hagenmedeln 2018-04-15
2018-04-22 SOK Träff Öppet Skaraborgsmästerskap, lång 2018-04-15 Tävlingsvärd: Mats Karlsson
2018-04-22 Linköpings OK Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubil 2018-04-15
2018-04-28 IFK Enskede Tiomila i Nynäshamn 2018-03-07
2018-05-01 OK Skogsstjärnan Skaraborgsmästerskap, stafett 2018-04-23 Tävlingsvärd: Lena Reisen
2018-05-05 Gällstadbygdens SOK Gällstads medel 2018-04-29 Tävlingsvärd: Familjen Johansson-Påsse
2018-05-06 Ulricehamns OK Ulricehamns OK 2018-04-29 VästgötatoppenTävlingsvärd: Familjen Johansson-Påsse
2018-05-10 OK Orinto Orintos vårtävling, medel 2018-04-30 Tävlingsvärd: Alicia och Joachim Friberg
2018-05-10 OK Orinto Orintos vårtävling, sprint 2018-04-30 Tävlingsvärd: Alicia och Joachim Friberg
2018-05-20 Skene Sim o IS DM, sprint, Västergötland Västgötatoppen Tävlingsvärd: Familjen Alsiö
2018-05-20 Skene Sim o IS DM, sprintstafett, Västergötland Västgötatoppen Tävlingsvärd: Familjen Alsiö
2018-05-26 Mullsjö SOK Stråken dubbelsprint 2018-05-19 Tävlingsvärd: Familjen Gullbrand
2018-05-27 Trollhättans SOK MtbO, Svenska Cupen, # 2, medel 2018-05-20
2018-05-27 Gällstadbygdens SOK Gällstads sprint 2018-05-20
2018-06-02 OK Klyftamo Kinnekullesprinten 2018-05-27 Tävlingsvärd: Familjen Ahlén
2018-06-03 IK Gandvik Sommarlandssprinten 2018-05-27 Tävlingsvärd: Familjen Ahlén
2018-06-24 Tibro OK Ultralång KM Klubbmästerskap. Tävlingsvärd:Emma Kindbom
2018-07-22 Ångermanlands Orienteringsförbund O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång 2018-06-01 Tävlingsvärd: Maria Widmark och Åsa Alsiö
2018-07-23 Ångermanlands Orienteringsförbund O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång 2018-06-01 Tävlingsvärd: Maria Widmark och Åsa Alsiö
2018-07-25 Ångermanlands Orienteringsförbund O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel 2018-06-01 Tävlingsvärd: Maria Widmark och Åsa Alsiö
2018-07-26 O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång 2018-06-01 Tävlingsvärd: Maria Widmark och Åsa Alsiö
2018-07-27 Ångermanlands Orienteringsförbund O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång 2018-06-01 Tävlingsvärd: Maria Widmark och Åsa Alsiö
2018-08-03 OK Amne Ungdomens 10mila Tävlingsvärd: Ungdomskommittén
2018-08-04 OK Amne Götenemedeln Tävlingsvärd: Ungdomskommittén
2018-08-05 OK Amne Götenelången Tävlingsvärd: Ungdomskommittén
2018-08-11 Hjobygdens OK Hjo 2-dagars, medel Tävlingsvärd: Ann Nyström
2018-08-12 Hjobygdens OK Hjo 2-dagars, lång KM Klubbmästerskap.Tävlingsvärd: Ann Nyström
2018-08-18 Rydboholms SK RSK-träffen
2018-08-25 IK Gandvik DM, medel, Västergötland KM Klubbmästerskap. Västgötatoppen Tävlingsvärd: Björn Mårtensson
2018-08-26 IK Gandvik DM, stafett, Västergötland Västgötatoppen Tävlingsvärd: Björn Mårtensson
2018-09-02 Tibro OK Öppet Skaraborgsmästerskap, medel 2018-08-26 Tävlingsvärd: Anders Eriksson och Evamarie Lundahl
2018-09-08 Bredareds IF Bredareds höstmedel Tävlingsvärd: Karl-Evert Svensson
2018-09-08 IK Hakarpspojkarna SM, lång kval 2018-08-26
2018-09-09 OK Skogshjortarna Hjortsöndan Västgötatoppen Tävlingsvärd: Karl-Evert Svensson
2018-09-09 IK Hakarpspojkarna SM lång, final 2018-08-26
2018-09-21 Skene Sim o IS DM, natt, Västergötland Tävlingsvärd: Ellen Larsson och Emma Kindbom
2018-09-23 Skene Sim o IS DM, lång, Västergötland Västgötatoppen Tävlingsvärd:Ellen Larsson och Emma Kindbom
2018-09-28 Tibro OK Öppet Skaraborgsmästerskap, natt KM 2018-09-23 Klubbmästerskap. Tävlingsvärd: Maria Widmark
2018-09-29 Lidköpings VSK Bahco cup, lång Tävlingsvärd: Ungdomskommittén
2018-09-30 Lidköpings VSK Bahco cup, stafett Tävlingsvärd: Ungdomskommittén
2018-10-06 Järfälla OK 25manna
2018-10-07 Järfälla OK 25mannamedeln
2018-10-13 Vänersborgs SK Fridaluffen
2018-10-19 Istrums SK Axvallanatta Tävlingsvärd:Inger Westerberg
2018-10-20 Istrums SK Vallesprinten Tävlingsvärd:Inger Westerberg
2018-10-20 Karlsbyhedens IK Daladubbeln, stafett 2018-10-01
2018-10-21 Karlsbyhedens IK Daladubbeln, patrull 2018-10-01
2018-10-27 Växjö OK Smålandskavlen
2018-11-09 Borås GIF O-event, dag 1, Sprint by Night
2018-11-10 Hestra IF O-event, dag 2, Downhill Sprint
2018-11-11 IK Ymer O-event, dag 3, Zoorientering
2019-04-20 Främmestads IK Öjetrampen, Five-O,#3
2019-05-04 OK Tranan Traneträffen lång
2019-05-05 OK Tranan Traneträffen medel
2019-05-05 IK Omega Omega Kort
2019-05-07 Mariestads FK Öppet Skaraborgsmästerskap i stafett
2019-08-09 Hestra IF Götalandsmästerskapen, sprint
2019-08-10 Hestra IF Götalandsmästerskapen, lång
2019-08-10 Hestra IF Götalandsmästerskapen, publiktävling, lång
2019-08-11 Hestra IF Götalandsmästerskapen, stafett
2019-08-11 Hestra IF Götalandsmästerskapen, publiktävling, medel
2019-08-24 Rydboholms SK RSK Träffen
2019-08-24 OK Skogsstjärnan Slättemedeln
2019-09-08 IF Hagen DM Lång Västergötland
2019-09-29 OK Flundrehof Flundrehof Skogsträff