IF Hagen
Loopia
Tisdags-OL
Tisdags-OL  2019

Motions och tränings-OL som arrangeras i samarbete mellan IF Hagen - Volvo OK - OK P4 - med flera.
Ingen föranmälan behövs, kom bara och deltag.

Start är mellan 17:00 och 18:30.          Sista målgång är 20:00.  Efter det dras målet in.


  4 banor finns att välja mellan:
- Kort bana c:a 2 - 3 km medelsvår
- Mellanbana c:a 4 - 5 km medelsvår
- Lång bana c:a 6 - 7 km medelsvår
- Lätt bana c:a 2 - 3 km lätt med ledstång

Nästa tävling: Tisdag -- 07 Maj
Karta / Plats: Rankås / Rankåsstugan
Vägvisning: Vägen Tibro - Brevik. Rankåsstugan
Vägvisning-karta: Kartan finns här: Gå ner till Arena och Tävlingsområde.
Arrangör: Tibro OK /
Avgift: 30:-, brickhyra 5:-. OBS! Kontant betalning för alla.      Det går även att betala med Swish.

===>>> Nu finns banorna upplagda på Livelox så att man kan lägga upp sina spår där. <<<===

Resultat 2019:  
Datum Resultat Kommentar
23 Apr Resultat Rånna
16 Apr Resultat Bjärsjö Kompass kvarglömd. Finns att hämta nästa tisdag.
09 Apr Resultat Lövsjötorp
02 Apr Resultat Klagstorp
Resultaten finns även på Eventor under lokal tävling.

Arrangörsschema:   (Platser och arrangör kan ändras)
Datum Karta Plats Arrangör Banläggare Kommentar
02 Apr Klagstorp Förråden pkt 135,20 OK P4
09 Apr Lövsjötorp Brukshundsklubben IF Hagen Karin B Andersson / Lena Reisen / Hampus Nyström / Inger Westerberg
16 Apr Bjärsjö Skjutfältet Volvo Urban Bark / Torbjörn Jarlevang
23 Apr Rånna 2:a parkeringen IF Hagen Hans Tuvesson / Alf Andersson / Ulla Andersson
30 Apr Ingen tävling
07 Maj Rankås Rankåsstugan Tibro OK
14 Maj Rånna IF Hagen Stefan Linderoth / Johan Lindgren / Henrik Linderoth
21 Maj Högaliden Högaliden Volvo Jonas Ericsson / Lennart Ardmar / Tapio Leskinen
28 Maj Fjället IF Hagen Carl-Otto Wijkmark / Styrbjörn Jansson / Annica Höckergård
04 Juni Simsjön Skultorp, Orkanvalle OK P4
11 Juni Häggum IF Hagen Emma Kindbom / Maria Widmark / Mats Karlsson
18 Juni Billingen Hagenstugan IF Hagen Linus Ahlen / Nina Ahlen / Emma Ahlén / Greger Ahlen
25 Juni Boskogen Mellomgården OK P4
02 Juli Semester
09 Juli Semester
16 Juli Semester
23 Juli Semester
30 Juli Semester
06 Aug Simsjön Stora parkeringen OK P4
13 Aug Billingen Hagenstugan IF Hagen
20 Aug Rånna Volvo Anders Petersson / Torbjörn Löfving
27 Aug Rånna Volvo Jonas Sandgren / Ann Nyström / Björn Sterud
03 Sept Boskogen Mellomgården OK P4
10 Sept Rydskogen IF Hagen Karl-Evert Svensson / Niklas Sahlén / Maria Sahlén
17 Sept Billingen Hagenstugan IF Hagen Karin Andersson / Lena Jonsson / Ola Lundh
24 Sept Istrum Istrums SK Natt
01 Okt Rydskogen Volvo Åke Wijkmark / Benny Hoffman Natt
08 Okt Klagstorp Förråden pkt 135,20 OK P4 Natt
15 Okt Billingen Hagenstugan IF Hagen Carl-Otto Wijkmark / Karl-Evert Svensson / Karin B Andersson Natt
31 Mars

För arrangörer och banläggare